Pragmasoft nominowana w konkursie PropTech Festival!

Pragmasoft nominowana w konkursie PropTech Festival!

   PropTech Festival to konkurs promujący najciekawsze rozwiązania technologiczne dla branży nieruchomości w ramach Property Forum 2018 organizowanego przez Grupę PTWP SA. Tym bardziej cieszy nas nominacja Pragmasoft wśród 10 najciekawszych propozycji z całego świata. Dziękujemy – to dla nas ogromne wyróżnienie!

 

Pomysł

   Metodyka Lean Agile to metodologia szybkiej adaptacji i ciągłego doskonalenia, która powoli zadomowia się także wśród property managerów. Jednak poza coraz bardziej elastyczną przestrzenią, gotową zmieniać się w odpowiedzi na potrzeby użytkowników, brakuje narzędzi by weryfikować wprowadzane udogodnienia i rozumieć jej mieszkańców. Stąd pomysł, aby pozwolić w sposób ciągły, ale anonimowy i bezpieczny, zbierać informacje o wykorzystaniu przestrzeni, zasilając strumieniem danych inne systemy budynku.

   JLL w swoim raporcie „Bracing for the flexible space revolutnion” 2017 prognozuje radykalną zmianę na rynku biurowym. Najemcy potrzebują znacznie bardziej elastycznych opcji najmu, co zmusza właścicieli budynków do szukania nowych sposobów na dostosowanie się do ich potrzeb.

   Infrasenses wspaniale wpisuje się w te prognozy. Dzięki zastosowaniu tego łatwo skalowalnego rozwiązania własciciele budynków będą w stanie zwiększyć utylizację wynajmowanej przestrzeni,a docelowo pomoże to w skutecznym zarządzaniu powierzchnią, zwiększając tym samym obrót z najmu, a także optymalizacją kosztów wynajmowanych powierzchni.A

Infrasenses

   To system pozwalający na optymalizację użytkowania przestrzeni, dzięki któremu wieżowce, biura, placówki medyczne, przestrzenie mieszkalne i coworkingowe, mogą w inteligentny sposób zarządzać swoimi zasobami. Poprzez system inteligentnych czujników ruchu , przy zachowaniu anonimowości i prywatności użytkowników, algorytmy uczenia maszynowego określają sposób przemieszczania się ludzi, ich pozycję i sposób wykorzystania przestrzeni.

Zastosowania  

   W biurowcach w ten sposób możemy określić, które strefy wspólne czy salki konferencyjne są najczęściej wykorzystywane. W przestrzeniach coworkingowych, które biurka i kiedy są zajęte. W konsekwencji system będzie umożliwiał takie dopasowanie przestrzeni, które w 100 % będzie odpowiadało pracownikom a firmie pozwoli w sposób zoptymalizowany wykorzystać wynajmowaną powierzchnię, adaptując ją do przeanalizowanych potrzeb.   W placówkach medycznych i opiekuńczych, system umożliwia określenie bieżącej pozycji pacjenta (siedzi/leży/stoi) co pomoże w szybkiej reakcji personelu na nieprzewidziane zdarzenia np. na upadek. Możliwości jest wiele zastosowań tej technologii, a wraz z ilością danych i ich źródeł będzie ich coraz więcej.

O nas

   Fascynuje nas w jaki sposób technologia może ułatwiać codzienne życie, ograniczać zużycie energii, oszczędzać czas i pieniądze naszych klientów. Jesteśmy aktualnie po pierwszych testach systemu, a bazując na zebranych danych określiliśmy mapę drogową kolejnych funkcjonalności, pozwalającą na poszerzenie bazy klientów docelowych.

Konkurs

   Dziękujemy komisji PropTech za docenienie naszych wysiłków, a wszystkich czytelników zapraszamy do śledzenia konkursu na PropertyNews.pl i oddawania głosów na Pragmasoft!

Zagłosuj i pamiętaj, żeby potwierdzić głos w mailu zwrotnym! [http://www.propertynews.pl/konkurs/proptech-festival-2018,39/]

Dziękujemy,

Zespół Pragmasoft

Pragmasoft is turning into

That's one small step for name, one giant leap... Bleh.

We will stick to our core values.
People first, followed by working software that brings value to mankind.

Discover more at Pragmile.com Pragmile